

Насильницька евакуація у Маріуполі. Що поєднує росію і третій рейх
За останні шість днів з Маріуполя змогли евакуюватися кількадесят тисяч мешканців. Вони робили це самотужки, покладаючись на власні сили та наявність транспортних засобів. Ті, хто такої можливості не мають, залишаються у зруйнованому місті без їжі, світла, тепла, води.
Російські окупанти заблокували гуманітарну евакуаційну місію української влади, проте використовують українську гуманітарку та українські автобуси для запуску чергових брехливих фейків, мовляв, це не Україна, а самі окупанти тут рятують всіх на світі. Як же насправді складалася ситуація? Розповідаємо. Вже 1 березня, після того, як російська армія підірвала все електромережі, що подавали енергію в Маріуполь, а також водоводи, які поставляли воду в місто, стало зрозуміло, що мешканців треба евакуювати. Починаючи з 1 березня бомбардування стали килимовими, хаотичними і покрили всю площу міста.
Не залишилось жодної вулиці, жодного району, куди б не прилетів снаряд «граду» чи «смерчу». Приблизно з 6 березня до реактивних систем долучилась російська авіація. І руйнування Маріуполя стали тотальними.
Мета такого масового вбивства - підкорити місто, яке окупанти не могли взяти штурмом, залякати та зламати людей психологічно. Вже з початку березня українська влада почала перемовини про організацію гуманітарного коридору для маріупольців. Питання підіймалось на рівні українсько-російських перемовин, що тривали на кордоні Беларусі та України.
Питання деблокади Маріуполя підіймав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час зустрічі з міністром рф лавровим. Мер Маріуполя Вадим Бойченко безперервно вів перемовини з Офісом Президента щодо евакуації маріупольців. Але питання не вирішувалось.
Читать на ukrinform.ru