

Кубраков розказав про механізм компенсацій за знищене житло
Гроші на відшкодування збитків, завданих житлу українців через вторгнення російської армії, та на відбудову житла планують брати з конфіскованих грошей країни-агресора. Рішення про компенсацію будуть ухвалювати комісії на рівні місцевих громад.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на віце-прем’єр-міністра з відновлення України, міністра інфраструктури і регіонального розвитку Олександра Кубракова в Facebook.
Відповідну норму заклали в проект закону №7198, який зараз знаходиться на розгляді Верховної ради.
"Понад 2,4 млн українців мешкають у пошкодженому чи зруйнованому житлі, станом на осінь 2022. Через Дію заявки на компенсацію залишили вже понад 316 тисяч українців. І це далеко неповний список постраждалих, який щодня поповнюється. Проблема потребує чіткої державної політики, в такому чутливому питанні ми не можемо обмежуватись тимчасовими рішеннями. Одним з інструментів регуляції питання компенсації за зруйноване житло покликаний законопроект №7198, який наразі знаходиться на розгляді ВР", - написав він.
За його словами, закон визначатиме, хто зможе отримати компенсацію, в якому вигляді, коли і як постраждала сторона зможе її використати для придбання нового житла.
"Громадяни отримають чіткий і зрозумілий алгоритм дій для отримання компенсації", - додав Кубраков, опублікувавши презентацію документа з покроковим алгоритмом отримання майбутніх відшкодувань.
"Державну політику компенсацій впроваджуватимемо у тісній взаємодії з місцевим самоврядуванням. Законопроектом передбачається, що комісії з розгляду питань щодо надання компенсації будуть створюватися при кожній громаді чи військовій адміністрації. Цим ми максимально децентралізуємо повноваження в питанні компенсацій", - додав віце-прем’єр.
Кубраков також
Читать на rbc.ua