

Кліматична активістка пояснила, навіщо залила томатним супом картину Ван Гога
Ми не раз писали про "кліматичні акції", які активісти руху влаштовували останнім часом у музеях – зокрема. "приклеювання" з попереднім кидком у картини фарби, томатного супу чи торта. Можливо, хтось придумав це першим, а решта лише повторює, а, можливо, це якась єдина технологія, яка була розроблена раніше. (На користь цього припущення свідчить фінал цієї статті).
Так чи інакше, але одним із найгучніших цьогорічних "перформансів" було, як пише The ARTnews, кидання вмісту двох банок томатного супу Heinz у картину Ван Гога "Соняшники" в лондонській Національній галереї, в якому взяли участь дві кліматичні активістки. Пізніше вони написали про це в TikTok та Twitter.
"Я хочу прояснити одну річ: ми не завдали картині жодної шкоди", - заявила Фібі Пламмер, яка разом із Анною Холланд облила знамениту картину супом, а потім приклеїла руки до підлоги галереї. Питання, до яких, за словами Пламмер, вона сподівалася привернути увагу, включають велику кількість ліцензій на викопне паливо, виданих прем'єр-міністром Великобританії Ліз Трасс, обсяг субсидій, які одержують викопні види палива в порівнянні з відновлюваними джерелами енергії, незважаючи на значно нижчу заявлену вартість енергії морського вітру
"Ми використовуємо ці дії, щоб привернути увагу засобів масової інформації, і для того, щоб люди говорили про це. Історія показує нам, що цивільний опір працює", - продовжила вона. На момент заяви відео було переглянуто в TikTok 1,7 млн разів та 7,1 млн. у Twitter.
Національна галерея заявила, що картина Ван Гога не постраждала, хоча її рама зазнала "незначних пошкоджень". Картину знову виставлено. Тим не менш, американські фінансові спонсори Just Stop Oil повідомили The Guardian , що у найближчому майбутньому протестів буде
Читать на lenta.ua