«Допомога людям — це наркотик, ми почали 9 місяців тому й зупинитися не можемо» — як працює волонтерський штаб у Херсоні.
Відтак події, що беруть початок з 24 лютого доводять, що Херсонщина — не лише баштани з кавуна, соняшникові поля, теплиці з томатами, палке сонце та моря. Херсонщина — це стальні люди, рух опору, патріотизм, сміливість, викрадення та катування окупантами, в той час — незламність й боротьба херсонців, що триває й дотепер.Журналістка #Букв відвідала наймасштабнішу волонтерську ініціативу у Херсоні, що працює з першого дня повномасштабного російського вторгнення, як під час окупації, так і після звільнення міста, попри щодобове бомбардування від армії РФ, в умовах постійного дефіциту та відсутності комунікацій.“Усі небайдужі Херсон” — волонтерський штаб у місті Херсоні був започаткований учасниками Муніципальної варти, які після захоплення територій російськими військовими сконцентрували свою увагу на допомозі людям.Детальніше в інтервʼю з волонтерською командою.— Як взагалі для вас, волонтерів, розпочалась повномасштабна війна?— У перші дні березня, коли окупанти розбомбили Фабрику (від.
ред — ТРЦ “Fabrika” пошкоджений російськими військами 5 березня 2022 року), наші хлопці, на прохання підприємців й власників магазинів, їхали туди під кулями й вогнем, аби врятувати бодай якісь товари, переважно, звісно, продукти харчування. Пізніше всі-всі товари ми роздавали головам ОСББ, а вони вже — людям.
А після почалось у Херсоні повсемісне мародерство. Тоді ми узгодили з власниками “точок”, що наші хлопці охоронятимуть їх території й техніку, а вони, власне, віддаватимуть нам свою продукцію, яку ми теж роздавали населенню.— У приміщеннях штабу бачу чималу кількість небайдужих херсонців, що залучениі у волонтерській діяльності.
Отже, скільки вас?— Зараз нас близько 30. Цифра завжди змінюється — є нові обличчя, які після деокупації
. Читать на bykvu.com