

Чому небезпечно їсти багато ягід – пояснення лікаря
Переїдання ягід може призвести до дисфункції блукаючого нерва – про це попередила дієтолог-гастроентеролог Яна Пруднікова.
Суниця, полуниця, малина та аґрус містять у собі невеликі кісточки, що підсилюють перистальтику кишечника, через який проходить нервовий пучок.
Читайте також: Про найкорисніші літні ягоди розповіла дієтолог
Дисфункція небезпечна тим, що можуть початися збої в роботі шлунково-кишкового тракту, порушитися серцевий ритм, змінитися частота пульсу та дихання.
Крім цього, посилена перистальтика кишечника часто викликає діарею та зневоднення організму. Під час зневоднення порушується водно-електролітний баланс в організмі через втрату натрію, калію та кальцію.
Усі ці фактори призводять до зниження артеріального тиску, навантаження на підшлункову залозу та падіння цукру в крові. У зв'язку з цим можлива поява тремору рук, запаморочення та сухості у роті.
Однак чітких уявлень про те, скільки можна їсти ягід, не існує. Для кожної людини нормальна кількість є суто індивідуальною.
Фото: freepik
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Lenta.UA», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи підстави для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.
Олеся Цвірка
Читать на lenta.ua