Це неминуче: як зростуть тарифи на електрику вже у квітні
Незважаючи на дію мораторію на підвищення комунальних тарифів, після завершення опалювального сезону уряд має право переглянути тарифи. Зокрема, чиновники вже напрацьовують можливі механізми формування нових платіжок за світло.
Єдиної думки щодо того, як саме підвищуватимуть тарифи, щоб довести їх до рівня ринкових, в уряді ще не вирішили. Однак причин на це достатньо, що говорить про неминучість процесу.
Про можливе підвищення тарифів на електроенергію першим заявив голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський, потім про подібні плани уряду розповів радник прем'єра Юрій Бойко. Свою думку щодо цього висловив і експерт з житлово-комунальних послуг Олег Попенко, і прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
На початку березня прем'єр Денис Шмигаль офіційно наголосив, що до кінця опалювального сезону тарифи не чіпатимуть. А коли тарифи підвищать, то соціально незахищені українці цього на собі не відчують. Вразливі категорії українців прем'єр пообіцяв забезпечити субсидіями, щоб вони не відчули зростання цін.
"З боку уряду та Президента ми, однозначно, можемо обіцяти, що вразливі версти населення не можуть постраждати через реалізацію будь-яких проектів з розвитку, відновлення, стабілізації та розвитку енергоринку в Україні", - заявив Шмигаль.
Радник прем'єр-міністра України Юрій Бойко у свою чергу розповів про наявність 10 можливих варіантів підвищення тарифів для населення після закінчення опалювального сезону. Хтось пропонує зробити градацію із підвищенням тарифу залежно від обсягу споживання більш багатоступінчастою. Хтось вважає, що взагалі від такого "неринкового" підходу потрібно відмовитись, коли вартість електрики залежить від обсягу споживання. Сам Юрій Бойко схиляється саме до другого варіанта.
На думку експерта з житлово-комунальних
Читать на akcenty.com.ua

