
Ажіотажу нема, ціни стабільні. Україна імпортувала в серпні понад 709 тис. тонн пального
За підсумками минулого місяця Україна в цілому ввезла з-за кордону 709,5 тис. тонн палива. У порівнянні з показником за березень обсяг виріс у 12 разів, уточнили у Мінфіні.
У відомстві прогнозують, що нашій державі у вересні-грудні необхідно буде в цілому по 500-550 тис. тонн пального. А відтак імпортовані обсяги дозволять з лишком перекрити потреби українських Сил оборони, аграріїв, громадського транспорту, а також комунальників та екстрених служб.
За даними Мінфіну, 95% бензину та 72% дизпалива з-за кордону в Україну находять з держав-членів Євросоюзу. Серед лідерів — Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща.
Не витримали тиску: влада вирішила не запроваджувати імпортний збір у розмірі 10%
Контекст. В перший місяця повномасштабного вторгнення рф в Україну – у березні – наша держава імпортувала 58,8 тис. бензину, дизпалива та автогазу. У травні цей показник збільшився до 380,8 тис. тонн, а у липні – до 760 тис. тонн.
На початку війни Рада скасувала акцизний збір на нафтопродукти та знизила ПДВ з 20% до 7%.
Читать на thepage.ua
