
10 идей сбережения электроэнергии для дома. А что делаете вы?
Ваче Давтян Предприниматель и бизнес-тренерНа таком подходе (философия Кайдзен) японская экономика в свое время стала второй экономикой мира Чому важливо економити навіть частку вата електроенергії? Шукати будь-яку, найменшу можливість? Тому що на такому підході (філософія Кайдзен) японська економіка свого часу стала другою економікою світу.Я 15 років тому прочитав з десяток книг про Кайдзен типу «Дао Тойота». До того ж ми з'їздили до Японії, щоб відчути їхню філософію.Японці прихильники еволюції, а не революції. В основі Кайдзена лежить принцип постійного вдосконалення.
Вони вважають, що краще підніматися сходами покроково, ніж намагатися перестрибувати прольоти.Що вразило — у Тойоті кожен співробітник на місяць генерує близько 300 ідей. Приблизно такі: «перевернути верстат на 5 см» або «повернути інструмент під кутом 20 градусів, щоб можна було швидше схопити». І вони вчать співробітників щоразу дивитися на ситуацію свіжим поглядом.
Запитуючи себе «Що тут можна поліпшити?». За результатом року виходить чудовий результат.Так і нам треба зараз подивитися, де ми можемо заощадити тепло та електроенергію. Ось як я це зробив:1.
Перевірив, чи скрізь стоять світлодіодні лампочки. В одному з коридорів виявив 5 звичайних лампочок по 60 Вт (зовні важко визначити, потрібно викручувати). Замінив на світлодіодні по 8 ватів.2.
Де можливо — коридори, ванна, кухня, двір — відключив від половини до 2/3 лампочок.3. На освітлення в коридорах стоять датчики на рух. Вони вмикали світло на 30−60 секунд.
Прикрутив до 15 секунд.4. Вимкнув усі непотрібні прилади. У стані очікування вони використовують по кілька Вт на годину.5.
Читать на nv.ua