ЗМІ дізнались про наміри Mercedes-Benz позбутися заводу в росії
Німецький автовиробник Mercedes-Benz задумав продати свій завод зі збирання автівок, що розташовується під Москвою. Покупцем майданчика у Єсипові, скоріше за усе стане, місцевий дилер, пише УП із посилання на «Коммєрсант».
Основним претендентом на перемогу в тендері вважається російський «Автодом». Зазначається, що йдеться про комплексну угоду, яка включатиме також права дистрибутора марки на ринку росії.
Між тим, опитані виданням експерти вважають, що новому власнику навряд чи вдасться і надалі експлуатувати завод для збирання автомобілів марки Mercedes. На їхню думку, для того, щоб продовжити їх випуск, компанія потребуватиме великих обсягів поставок від значної кількості авторизованих постачальних запчастин, що неможливо без підтримки керівництва німецького автовиробника. Між тим, вони наголошують, що Mercedes «ризики на себе брати не буде».
Один зі співрозмовників російського видання переконаний, що німецька компанія не залишатиме за собою можливості зворотного викупу збирального майданчика. Це пояснюється тим, що завод, запущений у 2019 році, ще не відбив вкладені кошти. Інше джерело вважає, що цей завод може цілком зацікавити китайців. Концерни з КНР наразі обговорюють з російською владою питання локалізацію на російській землі.
У міністерстві інвестицій Московської області деталей майбутньої угоди не розголошують. Там зазначають лише, що місцева влада «перебуває в тісному контакті з Mercedes і питання подальшої долі заводу обговорюється».
«Виробники вірять у відновлення ринку нових авто в Україні» – експерт «УкрАВТО»
Контекст. Свіжі дані російського «Росстата» свідчать про обвалення автопрому рф на понад 80% за рік. У липні 2022 року на росії було випущено 19,4 тис. автівок.
Читать на thepage.ua

