

«Жоден буревій не зробить таких руйнувань»: енергетик розповідає про ремонт енергосистеми
22 грудня в Україні святкують День енергетика. Сьогодні фахівці цієї галузі тримають оборону на окремому фронті — і це не метафора: їм доводиться працювати під обстрілами та заходити на звільнені території разом із військовими. Кожного дня вони знаходять в себе сили відновлювати одні й ті самі ділянки мережі, що за період прицільних ракетних ударів по енергосистемі України були зруйновані вже декілька разів.
Сергій Фороща, керівник Районних енергетичних мереж (РЕМ) ДТЕК Київські регіональні електромережі Вишгородського району, працює у цій галузі з 1991 року. Раніше його звичайними обов’язками було підключення нових споживачів, ремонт об’єктів мережі та контроль за напругою. Проте з 24 лютого більшість напрацьованих інструкцій вже не актуальні. Щоб привести систему до ладу після обстрілів, постійно доводиться вигадувати нестандартні рішення.
За 30 років досвіду Сергій жодного разу не стикався з руйнуваннями такого масштабу, навіть після найсильніших стихійних лих. Енергетик розповів , як він та його колеги з початку повномасштабного вторгнення відновлюють енергопостачання в країні.
«Треба бути готовими до поганого сценарію» — Сергій Коваленко, СЕО YASNO
Вранці 24 лютого я почув вибухи біля Вишгорода. Тоді росіяни били по військових частинах, не цілили по критичній інфраструктурі. Але внаслідок випадкових влучань, від уламків все одно були пошкоджені об’єкти енергосистеми. Потрібно було виконувати ремонтні роботи. Проте нам не вистачало фахівців. У Київській області межа бойових дій проходила по річці Ірпінь, і в перший же день російського вторгнення багато наших працівників опинилися на окупованій території. Про це дізналися наші пенсіонери, що раніше працювали на Вишгородському РЕМ. Вони самі подзвонили та
Читать на thepage.ua

