Власть совершает сейчас роковую ошибку. Какой должна была быть подготовка к войне
Мария Золкина Политический аналитик Фонда «Демократические инициативы имени Илька Кучерива» Подготовка к возможному наступлению — это не провокация, не эскалация и не экономический упадок Підготовка до війни — це системні рішення по бюджету оборони і не тільки. Це фінанси на оборону. Це тероборона, розгорнута і посилена заздалегідь.
Це (дуже важливо) плани з евакуації населення і логістика цієї евакуації. Це методичка/алгоритм для місцевої влади, як діяти в екстремальних умовах бойових дій і в умовах окупації. Це генератори в лікарнях і паливо для цивільного і військового транспорту із запасом.
Це підготовлені бомбосховища, позначки про які стають такими ж звичними, як і назви вулиць. Це евакуація, нехай і названа інакше, дитячих будинків, будинків літніх людей, психоневрологічних та інших диспансерів.Підготовка до оборони — це не завжди і не обов’язково кричати про це з екранів ТБ (хоча ролики про базові речі, базові продукти в коморі тощо були б не зайві). Це системна політика.
І цього в потрібних масштабах з боку держави не відбувалося. Все, крапка. Можна багато домислювати, але ЗСУ готувалися в міру своїх можливостей, вся державна машина — ой, як відставала.Але що мене хвилює тут: що в цій дискусії вже зараз влада робить фатальну помилку — не розуміє, що виляти в подібних критичних ситуаціях не можна.
Комунікація вкрай неадекватна. Всі пояснення про «7 млрд», які б країна почала втрачати з жовтня чуються як те, що людьми і їхніми життями знехтували. І мені дуже дивно, що в ОП так вперто не розуміють, що ці раціонально-економічні аргументи не працюють, що краще було б сказати:«Ми помилилися, ми дійсно розраховували, що повномасштабного вторгнення не буде, але і наші партнери теж помилялися, бо надання Україні зброї
. Читать на nv.ua



