
Виток газу на «Північних потоках» міг спричинити саботаж: зафіксовано підводні вибухи
SVT з посиланням на сейсмологів пише, що фахівці з Данії та Швеції зафіксували щонайменше два вибухи. Вони пролунали там, де якраз сталися витоки.
Перший з них стався 26 вересня о 18:04 за Києвом, а другий вночі о 1:03.На відео зображено, який має вигляд виток газу.Se video og fotos af gaslækagerne på Nord Stream 1 og 2-gasledningerne i Østersøen på https://t.co/pj96CN7CDB: https://t.co/7bgt8TljaH #dkforsvar pic.twitter.com/I1zEPaBLYO— Forsvaret (@forsvaretdk) September 27, 2022На момент аварії трубопроводи не транспортували газ, але містили його під тиском. Навряд чи тепер Європа зможе отримати газ через “Північний потік-1” до зими.
Оператор мережі Nord Stream AG назвав аварію безпрецедентним випадком.“Ще не конкретно, але, здається, цей збій тиску може статися лише тоді, коли труба повністю перерізана. Що майже все говорить”, — відповіло анонімне джерело в Європі щодо можливості диверсії.Росія повністю припинила постачання “ПП1” у серпні нібито через технологічні проблеми, які спричинили санкції Заходу.
В Європі вважають, що це лише привід для додаткового енергетичного тиску. Водночас другий трубопровід так і не було відкрито через санкції.Eurasia Group наголосили, що незаплановані витоки в підводні трубопроводи трапляються рідко.
Витоки означають, що, ймовірніше, жоден з трубопроводів не буде постачати газ до ЄС протягом майбутньої зими незалежно від перебігу війни в Україні. Інцидент може свідчити про постійне закриття обох ліній.“(Викликає) занепокоєння аспект безпеки трубопроводів по всьому ЄС, оскільки це виглядає як саботаж… і лише посилить занепокоєння поставками майбутньої зими”, – сказав аналітик Refinitiv Тімоті Крамп.Інцидент трапився якраз напередодні запуску Baltic Pipe, що транспортує газ з Норвегії до
. Читать на bykvu.com