
Верховний суд остаточно постановив знести незаконну 6-поверхівку у Львові
Касаційний адміністративний суд Верховного суду підтвердив знесення незаконної 6-поверхівки на вул. Варшавській, 22 у Львові. На місці старого одноповерхового будинку забудовник незаконно збудував 6-поверхівку та розпродав квартири, на які нові власники встигли оформити право власності.
Як повідомляв ZAXID.NET, у 2014 році ГО «Наше ідеальне місто» отримало від Львівської міськради в оренду земельну ділянку площею 0,0306 га, на якій був розташований старий одноповерховий будинок. Забудовник не мав права будувати на цій ділянці, однак самовільно почав тут будівництво 6-поверхівки, не отримавши при цьому від міськради містобудівні умови та обмеження. За це міська ДАБК оштрафувала ГО «Наше ідеальне місто» на 652 тис.
грн і зобов’язала знести самовільний поверх. Натомість за півроку забудовник збудував чотири із шести запланованих поверхів. Тоді ДАБК знову оштрафувала ГО на 92 тис.
грн та зобов’язала незаконні поверхи знести. Крім цього, інспекція подала на забудовника до суду й 29 березня 2019 року Львівський окружний адміністративний суд позов інспекції задовольнив та зобов’язав знести самобуд. Це рішення ГО «Наше ідеальне місто» частково оскаржило в апеляційному суді, адже квартири в незаконному будинку встигли продати, а покупці оформили право власності.
У 2020 році ДАБІ подала та виграла касацію, за якою справу направили на повторний розгляд. 18 листопада 2020 року Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова підтвердив рішення окружного адмінсуду від березня 2019 року про знесення будинку. Суд погодився з тим, що забудовник не отримав дозволи на будівництво, а земельна ділянка не призначена для будівництва житла.
Читать на 24tv.ua
