Вечірній Гімн України на берегах Случі
Брат і сестра з Миколаївщини, які вимушено опинилися на Житомирщині, щовечора виконують Гімн України на березі річки Случ. У такий символічний спосіб музиканти дякують Збройним Силам за прожитий день та підтримують патріотичний дух місцевих жителів. ВЕСІЛЛЯ В ІРПЕНІ ТА ОКУПАЦІЯ В БУЧІ Періодично буваю в селищі міського типу Любар на Житомирщині, де кілька разів чула, як хтось виконує на трубі Гімн України на березі річки Случ. Мешканці реагують на мелодію гаслами «Слава Україні!» та оплесками.
Це викликає зворушливі емоції, тому вирішила знайти музикантів. У маленькому містечку це легко, тож завдяки розмовам із кількома знайомими вдалося поспілкуватися з музикантами. Йдучи на зустріч, вже знала, що вони переселенці і живуть на тихій вуличці, що веде до річки.
Після знайомства дізналася, що Гімн виконують на трубах рідні брат і сестра Олег та Олена Кожокарі. «Ми із селища Радісний Сад Миколаївської області – краю, де квітучі сади та рясні виноградники. Із нареченою приїхали в Київську область перед повномасштабним вторгненням росіян.
Хотіли провідати сестру з чоловіком у Бучі, а заодно потрапити на весілля товариша в Ірпінь. Воно відбулося у 20-х числах лютого, а після цього ми гостювали в сестри. Близько 5 ранку 24 лютого почули вибухи.
В Бучі ми були й під час окупації. Квартира сестри на 16-му поверсі, звідки добре все видно. Ми бачили, як вулицями їздили колони ворожої техніки із символами V і Z, як пересувалися та влаштовували обстріли російські військові, літали гелікоптери, бомбардували Гостомельський аеропорт.
Читать на ukrinform.ru

