


Вчені зафіксували найвищий рівень вуглекислого газу історії людства
У 2021 році люди викинули в атмосферу 36 мільярдів тонн газу, що зігріває планету, більше, ніж у будь-який попередній рік. Це походить від спалювання нафти, газу та вугілля.
Вчені заявили, що кількість вуглекислого газу в атмосфері, що зігріває планету, побила рекорд у травні, продовжуючи невпинно зростати. Зараз він на 50% вищий за середній доіндустріальний рівень, до того, як наприкінці 19 століття люди почали повсюдно спалювати нафту, газ і вугілля. Про це пише The New York Times.
Читайте також: Вчені з'ясували, як зміна клімату впливає на психічне здоров'я та когнітивні функції людини
За словами представників Національного управління океанічних та атмосферних досліджень, зараз в атмосфері більше вуглекислого газу, ніж будь-коли за останні 4 мільйони років.
Концентрація газу досягла майже 421 частини на мільйон у травні, піку за рік, оскільки електростанції, транспортні засоби, ферми та інші джерела у всьому світі продовжували викидати в атмосферу величезну кількість вуглекислого газу. Викиди становили 36,3 млрд тонн у 2021 році, що є найвищим рівнем в історії.
У міру збільшення кількості вуглекислого газу планета продовжує нагріватися, що призводить до таких наслідків, як посилення повеней, екстремальніша спека, посуха та посилення лісових пожеж, з якими вже стикаються мільйони людей у всьому світі. Середні глобальні температури зараз приблизно на 1,1 градуса за Цельсієм або на 2 градуси за Фаренгейтом вище, ніж у доіндустріальні часи.
Зростання рівня вуглекислого газу є ще одним свідченням того, що країни мало просунулися в досягненні мети, поставленої в Парижі в 2015 році, з обмеження потепління до 1,5 градусів за Цельсієм. Це поріг, яким, на думку вчених, ймовірність катастрофічних наслідків зміни клімату значно
Читать на lenta.ua