
В Укртрансбезпеці викрили схему з дозволами на вантажні перевезення на $1,5 мільйона щороку
Мінінфраструктури, СБУ, Нацполіція та Укртрансбезпека викрили та задокументували протиправну діяльність посадовців, які з 2016 року стимулювали штучний дефіцит дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень та видачі їх за підробленими документами.
Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм у Facebook.
Він розповів, що схема працювала таким чином, що дозволів вистачало тільки "своїм", а наприкінці кожного року дефіцитні бланки продавались по 700 доларів замість 80 грн.
У рамках розслідування кримінальної справи правоохоронці провели обшуки у пункті видачі дозволів у Борисполі та у помешканнях діючих та колишніх працівників Укртрансбезпеки.
За даними слідчих, організація схеми зловживань забезпечувала колишнім працівникам Укртрансбезпеки тіньовий дохід у розмірі понад 1,5 млн дол щорічно.
Більшість працівників пункту видачі дозволів "Бориспіль", які підозрюються у організації схеми усунули від виконання обовʼязків у листопаді 2021 року. Керівник пункту видачі дозволів був звільнений у червні 2022 року.
Найєм зауважив, що до початку 2022 року сфера видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення була однією з найбільш корумпованих сфер діяльності Укртрансбезпеки. Після зміни керівництва Мінінфраструктури та ДСБТ більшість старих керівників територіальних органів та працівників пунктів видачі дозволів відсторонили від роботи та вивели зі штату.
З 1 січня 2022 року весь процес надання адміністративних послуг, у тому числі видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення відбувається у системі "ШЛЯХ" лише в електронній формі.
На бланки дозволів на усі наявні напрямки наноситься відповідний штрих-код (QR-кодування). Дії усіх посадовців в системі фіксуються і авторизовані за допомогою
Читать на bin.ua
