В InformNapalm розповіли, як ФСБ створила мережу по збору персональних даних українців
ФСБ створила величезну мережу по збору персональних даних українців. Українська влада на це не повільно реагує і не накладає санкції на російські бізнеси, які контролюються спецслужбами Росії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на очільника розвідувальної OSINT-спільноти InformNapalm Михайла Макарука в інтервʼю "Цензор.Нет".
Так, Макарук нагадав, що ще з 2017 року він із однодумцями системно закликали до накладення санкцій на російського ІТ-гіганта “Яндекс”.
"Тому що це сервіс, який заходить у всі сфери твого життя. Яндекс замінює усе, що є, і у тебе в один момент зникає Приват24, Uber, Uklon. Що починається? Паніка! Вони саме цього хотіли. У 2014 році Мінінфраструктури намагався підписати такий меморандум про співпрацю, щоб висвітлювати, де затори, який стан доріг. Тобто повністю передати критичну інфраструктуру в руки ворогу. Ми підняли кіпіш і у нас вийшло", - наголосив волонтер.
Зараз, за словами Макарука відбувається схожий процес. Попри наявність доказів про шкоду від російських бізнесів в Україні, влада не поспішає накладати на нього санкції.
"Ми от взялися й зробили ґрунтовне дослідження по 1XBET. Тому що, по-перше, з України щорічно в ігорному бізнесі виводиться 600 мільйонів доларів. По-друге, йдеться про національну безпеку. 1XBET у нас діють, так само, як в Росії: знаходять лобістів у владі, які їх просувають. Вони ж тут хочуть банк відкривати… Згідно з нашим законодавством, ігрові сервіси мають право отримувати доступ до персональних даних. Для вербування спецслужби використовують чотири основних фактори: компромат, грошовий - купити-продати, вихід на персональні дані, щоб знати, хто ти є і ще такий метод, як жалість до співробітників спецслужб", - додав Макарук.
Він також пояснив, що доступ до
Читать на rbc.ua