Україна спільно з США побудує малий модульний реактор
Україна та США домовилися про започаткування нового пілотного проекту з будівництва малого модульного реактора (ММР).
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на посла України в США Оксану Маркарову та пресслужбу Держдепартаменту США.
Зазначається, що міністр енергетики Герман Галущенко та посланник президента США з питань клімату Джон Керрі уклали домовленість під час 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27).
У рамках нового проекту на території України збудувати малий модульний реактор.
Партнерами програми стали міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, "Енергоатом", РНБО та Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки, а також низка приватних компаній. Серед них Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, Samsung C&T та Starfire Energy.
Також Керрі оголосив про започаткування ініціативи "Проект Фенікс", яка пришвидшить перехід вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на SMR (ядерне паливо).
Нагадаємо, у Львові та Житомирі планують збудувати сучасні ТЕЦ на біопаливі.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Читать на rbc.ua
