

У Вінниці держаудит університету виявив порушення на 11 мільйонів
Державні аудитори провели ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Донецького національного університету імені Василя Стуса, який з 2014 року вимушено дислокується у місті Вінниці, та виявили низку фінансових порушень, які стосуються, зокрема, оплати праці, виплати стипендій студентам та нарахувань премій.
Про це повідомляє пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області.
«Упродовж 2019-2022 років та січня – квітня 2023 року університет здійснював видатки на оплату за спожиті комунальні послуги та оплату праці працівників виключно за рахунок коштів державного бюджету, що спричинило необґрунтовані витрати на загальну суму 10,8 млн гривень», — йдеться у повідомленні.
У Держаудитслужбі зазначають, що це відбувалось «тоді як протягом останніх 4 років на контрактній основі в університеті навчалося в середньому близько 800 студентів». Кошти, які вони сплачують за навчання, спрямовуються до спеціального фонду кошторису закладу та мають використовуватись, зокрема на згадані видатки.
Аудитори нагадують, що законодавством також передбачено, що за відсутності можливості організувати повноцінне харчування у навчальному закладі виплачується грошова компенсація студентам дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок.
«Під час ревізії аудитори встановили, що під час розрахунку та виплати зазначеної компенсації університет не врахував торговельної націнки, як наслідок, студенти недоотримали майже 320 тис. гривень», — вказують у повідомленні.
Крім того, колишнім ректором укладено договори про надання послуг із працівниками, які перебувають із ДонНУ у трудових відносинах та
Читать на real-vin.com