У таджиків урвався терпець: стали відомі деталі бійні на полігоні під Білгородом
залишається однією з головних тем обговорення у ЗМІ та соцмережах. Як уже повідомляли «ФАКТИ», 15 жовтня двоє людей відкрили вогонь по мобілізованих росіянах, які проходили прискорену підготовку неподалік міста Валуйки перед відправкою на фронт в Україну. Вони вбили 11 людей та поранили ще 15. Їх застрелили снайпери.
Міноборони росії в офіційній версії називає розстріл терактом, який влаштували двоє громадян однієї з країн СНД. Вбиті були нібито добровольцями, а не мобілізованими.
Однак у російських ЗМІ дедалі поширюється інша версія. По-перше, стало відомо, що бійня сталася вранці 15 жовтня. Міноборони росії повідомило про неї з великою затримкою — пізно увечері. Очевидно, що в Москві гарячково працювали над відповідним поясненням масової загибелі мобілізованих, які навіть не встигли ще опинитися у зоні бойових дій.
По-друге, низка видань повідомляють, що жодних терористів на полігоні не було. Ішли звичайні стрільби. Якоїсь миті два солдати, які відпрацьовували стрілянину з кулемета, розгорнули його у бік товаришів по службі і продовжили вести вогонь вже по живих цілях. Потім один з них став стріляти з автомата, допомагаючи товаришу. Звідси й така велика кількість жертв.
Кулеметники були етнічними таджиками, хоча це ще не підтверджено документально. Повідомляється, що товариші по службі, росіяни, ображали їх й глузували з них. У таджиків урвався терпець.
Версія виглядає правдоподібніше, ніж та, що запропонував кремль. Спочатку чиновники у Москві схопилися за голову. Згодом, мабуть, народилася ідея звалити все на терористів. Встановили, що то були таджики. Додали, що теракт вчинили громадяни однієї з країн СНД.
І ось тут цю ідею підхопили майстри кремлівської пропаганди. Національність солдатів, які розстріляли росіян,
Читать на fakty.ua

