У США зникла надсекретна тека з інформацією про агентів Кремля – CNN
Наприкінці президентського терміну Дональда Трампа з Білого дому зникла тека, завтовшки 25 сантиметрів, із секретною інформацією, що стосувалася Московії.
Про це із посиланням на понад десять джерел пише CNN.
У теці містилися необроблені розвіддані, зібрані США та їхніми союзниками по НАТО про російських агентів, інформація про збір даних щодо втручання Кремля у вибори американського президента у 2016 році, а також дані про джерела всієї цієї інформації.
Інформація була така секретна, що конгресмени та їхні помічники з допуском до секретної інформації могли ознайомитися з матеріалами теки лише в штаб-квартирі Центрального розвідувального управління в Ленглі (штат Вірджинія). А записи, які вони робили під час вивчення цих документів, не можна було забирати з собою – вони зберігалися в Ленглі, у сейфі.
Востаннє папку бачили в Білому домі наприкінці перебування Трампа на посаді. За день до того, як Трамп мав залишити Білий дім, він наказав привезти її, щоб розсекретити низку документів, повʼязаних із розслідуванням втручання РФ у вибори. Під наглядом тодішнього керівника апарату Білого дому Марка Медоуза теку ретельно вивчили помічниками республіканців із допуском до конфіденційної інформації. Було створено кілька зредагованих копій, які збиралися поширити серед республіканців Конгресу та журналістів, які симпатизують Республіканській партії. Копії, зрештою, вилучили для додаткового погодження, а потім вони опинилися в Національному архіві.
Як зазначаються джерела CNN, Міністерство юстиції так і не опублікувало розсекречені дані, попри наказ Трампа, а сама папка зникла. За даними телеканалу, розвідка США вкрай стурбована цим фактом – розвідники побоюються, що могли бути розкрита низка найбільш охороняємих секретів США та їхніх
Читать на rupor.info

