

Страсти по бюджету. На что Киев тратит деньги и откуда берет их
Ольга Балицкая Общественный деятель, депутат Киевсовета 8 созыва На этой неделе киевляне буду наблюдать ежегодное шоу «Принятие бюджета города», которое обещает быть очень горячим Тому пропоную заздалегідь розібратися — звідки наше місто бере гроші, як їх витрачає і хто та як приймає рішення про це.Київський бюджет багато років після Майдану стрімко зростав. З 21 млрд грн у 2014 році до 50 млрд у 2020-му, причому цей рік був далеко не найприбутковішим через пандемію.
У 2019 році місто взагалі зібрало історичний максимум — 62 млрд грн. Такий неймовірний ріст бюджету стався через децентралізацію — одну з найпозитивніших постмайданних реформ, яка дозволила містам не віддавати державі кілька важливих податків, а розпоряджатися ними
. Читать на nv.ua

