Що являє собою енергосистема України напередодні військової зими
Енергетична система України, як і більшості інших країн, є такою собі подобою інтернету. Це розподілена структура, в ній немає єдиного центру, генеруючі підприємства (електростанції) віддають електроенергію в загальну мережу, а багато споживачів отримують енергію, про яку не можна сказати, на якій станції вона була вироблена. Локальні магістральні мережі з'єднані одна з одною через вузли-підстанції. При виході з ладу якоїсь лінії або підстанції електроенергія подаватиметься альтернативним маршрутом.
З погляду управління та власності енергосистема складається з двох частин: магістральні лінії електропередач (ЛЕП) та генеруючі потужності.
Світло взимку в споживачів буде, але є нюанси – глава «Укренерго»
Лінії електропередач знаходяться у державній власності та не можуть бути приватизовані. Генеруючі потужності зараз у більшості державні (ГЕС та АЕС, невелика частина ТЕС та ТЕЦ), але є і приватні (багато ТЕС та ТЕЦ, вітряні та сонячні електростанції), та комунальні (ТЕЦ).
Головним управителем в електроенергетиці є Національна енергетична компанія (НЕК) «Укренерго» – приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого перебувають у власності держави. Вона перебуває у сфері управління Міненерго.
Система управління енергетикою України зараз побудована відповідно до норм Третього енергопакета ЄС. У цій моделі «Укренерго» – оператор системи передачі з функціями:
Одне з найважливіших завдань «Укренерго» – баланс виробництва та споживання електроенергії та потужності в енергосистемі у режимі сьогодення. Пояснимо, чому це важливо.
Частота змінного струму в енергосистемі має бути строго постійною, інакше у споживачів виникнуть великі проблеми. Частота повинна знаходитись у межах 50,0±0,2 Гц не менше 95 % часу доби, не виходячи за
Читать на thepage.ua
