"Серед тих, хто здається в полон, відзначається повне незнання правил війни", - ЗСУ звернулися до російських військових
ЗСУ звернулися до солдатів ЗС РФ з інструкцією, як правильно здаватися в полон. У роз'ясненні Генштаб звернувся до російських військових, попередивши, що стрілянина під час здачі в полон спричинить вбивство. Командування Збройних сил України в Facebook детально роз'яснило правила здачі в полон, заявивши, що серед тих, хто здається, "відзначається повне незнання і нерозуміння правил війни", передає Час Пік.
"Якщо під прикриттям здачі в полон відкривається вогонь за українськими військовими, іншими словами, здійснюється симулювання здачі в полон, то згідно з додатковим протоколом 1 до Женевських конвенцій це класифікується як віроломство та воєнний злочин. [Це] тягне за собою загрозу безпеці ЗСУ та знищення симулянтів ", – попереджає Генштаб. Українські військові нагадують, що під час здачі в полон треба «ясно і чітко» позначити свій намір.
Потрібно підняти руки нагору, чіткі фрази "здаюся". Раніше Генштаб ЗСУ публікував роз'яснення, як правильно здаватися в полон: Виходити по одному і без зброї Підходити по одному та за командою Негайно виконувати всі команди Не чинити опір На техніці під'їжджати з розгорнутим стволом та білим прапором Раніше в соціальних мережах були опубліковані ролики, на яких знято розстріл російських військовополонених. За даними газети The New York Times, у Макіївці Луганської області, десять російських військових, виходячи з укриття, здалися в полон солдатам ЗСУ, а 11-й відкрив вогонь.
На другому відео, знятому з дрона, можна побачити тих же російських солдатів, які лежать нерухомо обличчям вниз на землі. Навколо них видно сліди крові. Міноборони РФ звинуватило українську армію у «кривавій розправі» і зажадала міжнародних організацій розслідування.
. Читать на vchaspik.ua

