
Росія планувала через суди легітимізувати Януковича в Україні, — Данілов
Росія планувала через суди легітимізувати експрезидента Віктора Януковича в Україні. Взяти участь у його поверненні в «легітимне поле» мав колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький. Про це Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов сказав в інтерв'ю 24 каналу.
За словами Данілова, в Україні почали готуватися до повномасштабної вторгнення росії ще з лютого 2021 року, коли перше рішення РНБО стосувалося ексголови Конституційного Суду Олександра Тупицького, який мав узяти участь у поверненні Януковича.
Він зауважив, що у рф був проєкт його повернення через юридичну процедуру, зокрема через суди та Окружний адмінсуд Києва, який у грудні 2021 року отримав заяву від президента-втікача про «незаконне усунення» від посади.
Справа про 100 млн: у Швейцарії ініціювали конфіскацію активів соратника Януковича
Він нагадав, що заяву в січні 2022 року навіть призначили до розгляду.
У РНБО наголосили, що наступним кроком, за задумом рф, мало стати рішення Конституційного Суду на чолі з Тупицьким: «Був би легалізований пан Янукович. Ці плани нам були зрозумілі. Підготовка була зроблена дуже-дуже велика». Данілов додав, що «ці судді мають сьогодні давати покази Службі безпеки України щонайменше, але зараз ми перебуваємо в стадії війни, і до деяких гауляйтерів ще не доходять руки».
Читать на thepage.ua