
Президент однієї з балканських держав не пустив ПВК «Вагнер» в країну
Президент Сербії Олександр Вучич виступив проти російської ПВК «Вагнер», яка хотіла відкрити своє «представництво» у Белграді. Він заявив, що «вагнерівцям» «нічого ловити» на сербській території, і дорікнув Москві за відхід російських миротворців із Косова наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років. Про це заявив Вучич в інтерв'ю TV Prva.Він додав, що Белград має співпрацювати з НАТО, бо Росія свого часу покинула зону косовського конфлікту.
Сербія продовжує співпрацювати з РФ, тому що вона допомагає сербам у Раді Безпеки ООН, додав сербський президент.
Читайте також: США готуються визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією
На початку грудня сербські ЗМІ писали, що ПВК «Вагнер» заявила про відкриття «представництва» у Белграді на базі російсько-сербського центру «Орли». Центр було зареєстровано у 2017 році як неурядову організацію зі штаб-квартирою в Санкт-Петербурзі.Лідером «Орлів» є росіянин Олександр Лісов, який пов'язаний із ультраправими партіями Сербії. Вони разом розповсюджують проросійську пропаганду про війну в Україні в соцмережах, пише Європейська правда.
Фото: B92
Читайте також: Президент Сербії пояснив, чому не визнає псевдореферендуми
Ірина Костюченко
Читать на lenta.ua
