Попереджають із запізненням: кияни змушені двічі платити за газ через зміну постачальника
Оплачуючи рахунки за газ вчасно, може виявитися, що споживача вже кілька місяців обслуговує інша компанія, через що виникає несподівана "заборгованість". Торік з аналогічною проблемою зіштовхнулося близько 600 тисяч українців. Через зміну постачальника газу українці, які за умов повномасштабного вторгнення Росії своєчасно платять за газ, виявилися "боржниками" нових постачальників.
Свою історію з київськими газовими компаніями розповіла журналістка Фокуса Вікторія Свєтлова. Читайте кращі матеріали розділу на сторінці "Фокус. Економіка" в Facebook За її словами, вона завжди вчасно та ретельно оплачувала комунальні рахунки.
Однак після зміни компанії, яка постачає газ до будинку, вона отримала платіж із "заборгованістю" у 1120 грн. На початку липня "Приватбанк" повідомив про те, що в її будинку в Києві змінюється постачальник газу. Якщо раніше будинок журналістки обслуговувала компанія "КиївГазЕнерджі", то передбачалося, що з липня його обслуговуватиме "Нафтогаз України".
Проте виявилося, що постачанням газу "Нафтогаз" почав займатися ще з травня, хоча господарів про це ніхто не попередив. Так вона сплатила 1120 грн компанії, яка її вже не обслуговує, а "Нафтогазу" все одно залишилася винна за два місяці: травень та червень. У кол-центрі "Нафтогазу" їй відповіли, що повідомляти про зміну постачальника компанія не зобов'язана, а повідомити про це мав "КиївГазЕнерджі" і порадили звернутися до нього з проханням про повернення коштів.
Водночас навіть сайт компанії перестав працювати. Як розповів засновник "Союзу споживачів комунальних послуг" Олег Попенко, у 2021 році з такими ж проблемами зіткнулися близько 600 тисяч українців. "Минулого року так потрапили на платежі перші 600 000 осіб.
Читать на focus.ua