
Перший день роботи метро в Харкові: як це було (відео)
Не мешканці, а пасажири: харківське метро з місця проживання знов перетворюється на транспорт. 24 травня перші потяги повезли перших пасажирів.
Для сотень харків’ян метрополітен був справжнім домом протягом трьох місяців повномасштабної війни. Ховаючись від обстрілів, люди різних поколінь облаштовували вагони для комфортнішої ночівлі, а дітлахи — для розваг. А дехто — навіть вирішив одружитися в такому знаковому місці.
Але у травні людей, які проживали на станціях метрополітену, стали розселяти, аби підготувати підземку до запуску.
Андрій, пасажир метрополітену
Это был приют для многих людей. И многие остались без жилья, и не было возможности где-то спрятаться. И дети, и передвижение, когда идут обстрелы.
24 травня метрополітен таки відновив роботу, щоправда на колії вийшли не всі вагони. Близько шести вагонних складів пошкоджено внаслідок обстрілів, заявили у мерії.
Артем Листопад, кореспондент
Нині метрополітен працює у більш-менш звичному режимі. Проїхатися можна з 7 ранку до 7 вечора і, як ви бачите, поки що безкоштовно.
Не платити за проїзд можна буде про тягом двох тижнів. Яка ж буде ціна потім — у мерії поки не прогнозують.
Ігор Терехов, Харківський міський голова
Это, конечно, будет все зависить от цены на электроэнергию. Потому что мы все равно дотируем метрополитен из городского бюджета.
Нині інтервал руху складає пів години. Але з наступного дня він буде зменшуватися — по 15 хвилин для станцій Салтівської та Олексіївської ліній, а 10 — Холодногірсько-заводської.
Андрій, пасажир метрополітену
Вот сейчас едем на работу. Впервые за 3 месяца будем в офисе. Конечно, ждали и, думаю, это немного разгрузит Харьков и людей успокоит. Потому что многие будут привыкать к нормальной жизни.
Марія, пасажирка метрополітену
Це таке сьогодні
Читать на objectiv.tv