

Німецькі образи та грузинське дно: хто даватиме «броню» Україні
Положення українських військ, які обороняють великий опорний пункт Донецької області – місто Бахмут та його околиці, останніми днями помітно погіршилося. Рашисти, основну ударну силу яких становлять «вагнерівці», недавно продавили лінію оборони ЗСУ на південь та північ від Соледара, що прикриває Бахмут із північного сходу. Таким чином, тепер і Соледар, і сам Бахмут перебувають у напівоточенні. Втім, на думку військових експертів, найбільшу небезпеку для ЗСУ, які обороняють Соледар, становить не стільки сам штурм – у них достатньо сил, щоб вести оборонні бої – скільки удар з півдня, між Бахмутом та Соледаром, заняття російськими підрозділами села Підгородне та вихід до селища Червона Гора. Цей прорив позбавляє українські частини в Соледарі можливості відходу до Бахмута та ставить під загрозу їхнє постачання трасою з Сіверська. Однак ситуація тут змінюється дуже динамічно, тому будувати будь-які прогнози, м'яко кажучи, недоречно.
Президент Володимир Зеленський заявив, що "вся земля під Соледаром усіяна трупами окупантів, а в місті майже не залишилося цілих стін". У Генштабі тим часом акцентували на «маніакальності», з якою рашисти намагаються взяти це невелике містечко. При цьому «вагнерівці» і кухар Путіна Пригожин, який фінансує їх, явно хочуть приписати лаври цієї перемоги (якої насправді немає) собі. Втім, навіть у міноборони РФ у своїх викладках обходить питання Соледара стороною, що є доволі символічним.
Читайте також: ЗСУ потужно вдарили по російських окупантах - Генштаб
Як ми вже зазначили вище, Соледар часто називають кодом доступу до багатостраждального Бахмута, оскільки його можлива втрата означає ослаблення лівого флангу української оборони Бахмута та відкриває російським військам шляхи для наступу з півночі,
Читать на lenta.ua
