«Нафтогаз» направить $900 млн на переведення збиткових ТЕЦ на біогаз із відходів
«Нафтогаз Тепло», донька «Нафтогазу», планує витратити близько $900 млн на модернізацію ТЕЦ за рахунок коштів самого НАКу, «зелених» облігацій та міжнародних кредитів.
«Нафтогаз Тепло» управляє Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у Львівській області, а також очікує на передачу їй в управління шести великих державних ТЕЦ, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
«НАК буде одним із співінвесторів. Але ми розраховуємо на фінансування кількох джерел. Це можуть бути «зелені» облігації, які будуть емітовані або НАКом, або компанією «Нафтогаз Тепло», (…) кредитні ресурси, залучені з міжнародних банківських установ, (…) фінансування, яке надходить слідом за виробниками продукції. Ми розглядаємо комбіновані варіанти», — повідомив керівник компанії Віталій Михайло.
Компанії розробила трирічну стратегію та бачення того, як проводитиметься така модернізація.
Збиткові ТЕЦ: навіщо держава віддає їх «Нафтогазу»
Кабінет міністрів 4 серпня ухвалив рішення про передачу «Нафтогазу» статутний капітал пакетів акцій (понад 99%) шести таких ТЕЦ:
Михайле уточнив, що наразі в НАК очікують остаточного переходу права власності на ці підприємства та очікує завершення процесу орієнтовно у квітні 2022 року.
«Нафтогаз» змусили купувати газ для збиткових ТЕЦ
Керівник «Нафтогазу Тепло» уточнив, що загальна встановлена потужність ТЕЦ 652 МВт, але фактично використовується лише 110 МВт, тому «потужності надлишкові, обладнання – старе».
«Кожен наш об'єкт – це локальна історія, яка розглядатиметься індивідуально. Але підхід буде один: максимальна частка ВДЕ та мінімальна частка метану», — наголосив він.
Як приклад він навів досвід Данії, яка приблизно 70% теплової енергії отримує від ВІЕ та біомаси. Компанія вже пропонує місцевим виробникам
Читать на thepage.ua