



Мінкульт звинувачують у використанні понад 659 млн грн з "ковідного" фонду не за призначенням
Рахункова плата провела аудит діяльності Міністерства культури та інформаційної політики за час, коли міністром був Олександр Ткаченко. Фахівці виявили, що уряд з порушенням виділив відомству кошти з фонду боротьби з COVID-19, а там значну частину використали не за цільовим призначенням.
Про це йдеться у звіті Рахункової палати, повідмляє Суспільне.
За даними палати, у 2020 році Мінкульт звернувся до уряду з проханням виділити 1,9 млрд грн за 11 напрямами.
Згідно з рішенням Кабміну, міністерство отримало 777,8 млн грн з фонду боротьби з COVID-19 за шістьма напрямами. Однак за п'ятьма з них отримали кошти (743,4 млн грн) неправомірно, а з цієї суми міністерство використало понад 659 млн грн не за призначенням, як кажуть у Рахунковій палаті.
Аудитори вважають, що більшість передбачених напрямів узагалі не стосуються заходів із запобігання хворобі та боротьби з її наслідками, а є фінансовою підтримкою сфери культури, туризму та креативних індустрій.
"Унаслідок цього на заходи, що не відповідають напрямам спрямування та цільовому призначенню коштів фонду боротьби з COVID-19, МКІП використало майже 60 млн грн, Український культурний фонд (УКФ) — понад 518 млн грн, Український інститут книги — більш як 81 млн гривень", — йдеться у звіті.
Також фахівці Рахункової палати вважають, що майже 663 млн грн виділили міністерству узагалі без законодавчих підстав.
А щойно УКФ перераховував грантоотримувачам кошти з держбюджету, вони втрачали статус бюджетних і виводились із системи казначейського обслуговування та бюджетного контролю.
"Такі дії дозволили Українському культурному фонду уникнути дотримання критеріїв визначення одержувачів бюджетних коштів. А саме не менш як дворічний досвід роботи за відповідним профілем, виробничий потенціал,
Читать на rupor.info
