
Медики з'ясували, яке небезпечне захворювання спричиняє надмірний перегляд телевізора та відеоігор
Нещодавнє дослідження показує, що діти, які проводять надто багато часу, приклеївшись до своїх екранів, мають більш високі шанси на розвиток обсесивно-компульсивного розладу (ОКР).
Їхні шанси на розвиток ОКР протягом двох років збільшувалися на 13% за кожну годину, протягом якої вони грали у відеоігри, та на 11% за кожну годину, коли вони дивилися відео. Про це йдеться в новому дослідженні, проведеному дослідниками Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF), опублікованому в Journal of Adolescent Health.
Ведучий автор дослідження попередив батьків, що надмірний час, що проводиться перед екраном, може мати згубні наслідки для психічного здоров'я підлітків.
"Діти, які проводять надто багато часу за відеоіграми, повідомляють, що відчувають потребу грати все більше і більше і не можуть зупинитися, незважаючи на спроби", - сказав Джейсон Нагата, доктор медичних наук, доцент кафедри педіатрії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.
"Нав'язливі думки про зміст відеоігор можуть перерости в нав'язливі ідеї або примуси". Він сказав, що перегляд відео може викликати у підлітків нав'язливе бажання переглядати схожий контент. Він додав, що алгоритми та реклама можуть посилити таку поведінку.
Обсесивно-компульсивний розлад - це стан психічного здоров'я, що включає повторювані і небажані думки і поведінка, що повторюється, яку людина відчуває вимушеним виконувати.
"Залежність від екрану пов'язана з нав'язливістю та втратою контролю над поведінкою, які є основними симптомами ДКР", - сказав Нагата. Дослідники опитали 9204 підлітків у віці від 9 до 10 років у США, скільки часу вони проводять на різних платформах.
У середньому 3,9 години на день. Виключено використання екранів у освітніх цілях. Через два роки у 4,4%
Читать на lenta.ua