

Литва з 22 травня відмовляється від російської електроенергії
Оператор біржі Nord Pool вирішив не купувати російську електроенергію у єдиного імпортера в країнах Балтії – групи Inter RAO. Це означає, що з 22 травня у Литві не буде ані російського газу, ані нафти, ані електроенергії.
Про це повідомляє Міністерство енергетики Литви, передає Час Пік. "Це дуже важливий рубіж не тільки на шляху Литви до енергетичної незалежності.
Це вираження нашої солідарності з Україною, що воює, ми не можемо дозволити, щоб на наші гроші фінансувалася російська військова машина", - заявив міністр енергетики Дайнюс Крейвіс. За його словами, повної енергетичної незалежності країна досягне після успішного завершення синхронізації, а свої потреби в електроенергії покриє за рахунок власної зеленої енергетики і стане державою-експортером.
Читать на vchaspik.ua