
Лідерам ЄС вдалося погодити ембарго на російську нафту: про що домовилися у Брюсселі
Пізно ввечері 30 травня на позачерговому саміті ЄС у Брюсселі лідерам країн Євросоюзу вдалося досягти компромісу щодо введення ембарго на російську нафту. Прорив у вирішенні цього питання, без чого було неможливе затвердження шостого пакета санкцій проти путінського режиму, став несподіванкою. Спекотна дискусія тривала майже місяць. Ще вдень багато учасників саміту були налаштовані дуже песимістично. Головною перешкодою була жорстка позиція прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. «Згоди немає взагалі», — заявив він журналістам у Брюсселі.
«Європейська рада згодна з тим, що шостий пакет санкцій проти Росії пошириться на сиру нафту та нафтопродукти, що поставляються з Росії до держав-членів ЄС, з тимчасовим винятком для сирої нафти, що постачається трубопроводом», — йдеться у підсумковій заяві саміту, який формально називають Європейською радою.
Зазначимо, що поки що йдеться про політичні домовленості, на підставі яких і буде прийнято шостий пакет санкцій. Щоб прискорити процес, вже 1 червня зберуться разом постійні представники країн ЄС. Про це на нічній пресконференції заявив голова Євроради Шарль Мішель.
«Тепер Рада ЄС матиме можливість остаточно оформити заборону майже на 90% усього російського нафтового імпорту до кінця нинішнього року», — повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.
Мішель назвав інші цифри. Поки що йдеться про заборону на дві третини обсягу російської нафти. Журналістам довелося уточнювати ситуацію.
Дві третини російської нафти поставляють до Євросоюзу танкерами. Ембарго запровадять саме на ці постачання. Решта нафти йде трубопроводом «Дружба». Його північна гілка заходить до Польщі та Німеччини. Ці країни в односторонньому порядку зобов'язалися відмовитись від російської нафти. Саме їхня
Читать на fakty.ua