



Lebiediew: Rada Informacyjna WNP jest jednym z najstarszych organów współpracy branżowej
Rada Informacyjna WNP jest jednym z najstarszych organów współpracy branżowej na przestrzeni poradzieckiej. Podkreślił to sekretarz generalny WNP Siergiej Lebiediew w przemówieniu powitalnym do uczestników 30-go posiedzenia Rady kierowników państwowych agencji informacyjnych Wspólnoty Niepodległych Państw (Rada Informacyjna WNP), które odbywa się 15 grudnia w Mińsku. Przemówienie powitalne odczytał pierwszy zastępca sekretarza generalnego WNP Leonid Anfimow, relacjonuje korespondent BELTA.
"Głowy naszych państw na szczycie w październiku 2023 r. zwrócili szczególną uwagę na pytania współpracy w sferze informacyjnej. Dziś odbywa się 30-te posiedzenie Rady kierowników państwowych agencji informacyjnych WNP.
Rada Informacyjna działa od 28 lat we Wspólnocie.To jeden z najstarszych organów współpracy branżowej na przestrzeni poradzieckiej, zapewniający wsparcie informacyjne procesów integracyjnych w regionie”, – zauważył sekretarz generalny WNP. Podkreślił, że obecne spotkanie jest doskonałą okazją do oceny efektów interakcji, omówienia bieżących kwestii współpracy, wymiany doświadczeń, a także nawiązania partnerskich i przyjacielskich więzi z kolegami. "Przyszły rok został ogłoszony Rokiem ruchu ochotniczego w WNP.
Jestem przekonany, że decyzje, podjęte przez Radę Informacyjną pozwolą na wzmocnienie współpracy między państwami i realizację ważnych wspólnych projektów w sferze informacyjnej", - dodał sekretarz generalny WNP. Siergiej Lebiediew wyraził szczególną wdzięczność BELTA za zorganizowanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Informacyjnej w Mińsku. "To symboliczne, że w tych dniach BELTA obchodzi 105-ą rocznicę swojego istnienia.
Читать на belarus24.by