Кожній АЕС — по постійній місії. В МАГАТЕ пообіцяли невдовзі відправити в Україну своїх фахівців
В МАГАТЕ пообіцяли направити на кожну українську атомну електростанцію, включно з Чорнобильською, свої технічні місії. Команди фахівців агентства перебуватимуть там на постійній основі. Про це повідомив керівник міжнародної організації Рафаель Гроссі в ході зустрічі з українським прем'єром Денисом Шмигалем.
Він наголосив, що це посилить технічну та технологічну безпеку на об'єктах атомної енергетики, а також дасть змогу експертам фіксувати обстріли з боку рф та інші «спроби зовнішніх впливів».
Окрім того, Шмигаль та Гроссі обговорили питання демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС.
МАГАТЕ втретє офіційно закликала рф піти із ЗАЕС. На росії (не)відреагували
Контекст. Наразі постійна місія МАГАТЕ працює тільки на тимчасово окупованій Запорізький АЕС. Втім це не убезпечує станцію від регулярних обстрілів з боку російської армії, які час від часу призводять до її повного знеструмлення.
В ході кількох останніх масованих ракетних атак рф по Україні зв'язок з енергосистемою втрачали і й інші українські атомні електростанції. Так, внаслідок атаки 15 листопада було частково знеструмлено дві українські атомні електростанції — Хмельницьку (ХАЕС) та Рівненську (РАЕС). У Міненерго не виключили, що метою агресора того дня було зупинити українські АЕС.
Під час масованого ракетного обстрілу 23 листопада на усіх АЕС спрацював аварійний захист, і через це було автоматично відключено всі енергоблоки.
Читать на thepage.ua