
Инвестировать станет сложнее
Иван Компан Преподаватель Эдинбургской бизнес-школы Думаю, уже можно говорить о том, что инвестиционный мир начал новый и, возможно, не самый легкий этап в своей многовековой истории Початок нової ери. Думаю, вже можна казати про те, що інвестиційний світ розпочав новий і можливо не найлегший та радісний етап у своїй багатовіковій історії.
І мова не тільки і не стільки про Уолл-Стріт, вони своє в будь-яких умовах зароблять, а скоріше про нас з вами, хто намагається стати трохи заможніше, інвестуючи вільні кошти в іноземні акції та облігації. Так про що ж йдеться?Для того, щоб краще пояснити контекст та масштаб змін, зверніть увагу на те, що відбувалося на фінансових ринках протягом останніх тринадцяти років.
З початку 2009-го по кінець 2021-го американський ринок акцій виріс на 550%, тобто в середньому на 15% на рік. Вражаюче! Але й це ще не все — протягом цього часу щорічна інфляція трималася на рівні 2%, що є абсолютно комфортним та прийнятним, тобто реальний дохід майже не відрізнявся від номінального.
А в той час, поки інвестори насолоджувалися примноженням капіталу, їм активно допомагав центральний банк США, без зупинки друкуючи гроші та тримаючи їхню вартість майже на нулі. Ідеальні умови, якими, на жаль, не можна насолоджуватися вічно, рано чи пізно доводиться розплачуватися.Присоединяйтесь к нам в соцсетях Facebook, Telegram и Instagram.
. Читать на nv.ua
