Глава МВС однієї з країн Південно-Східної Азії закликав звільнитися всіх вищих офіцерів поліції
Міністр внутрішніх справ Філіппін Бенджамін Абалос-молодший закликав усіх генералів та полковників поліції піти у відставку, — повідомляє The Associated Press. Близько 300 офіцерів підпадають під дію директиви глави національної поліції, який також подасть прохання про відставку. «Схоже, що наша поліція має велику проблему — є генерали і полковники, причетні до обігу наркотиків, — сказав міністр. — Нам потрібно очистити наші лави та відновити довіру людей».
Минулого року більше дюжини поліцейських було заарештовано або звільнено з посад і притягнуто до кримінальної відповідальності за причетність до торгівлі наркотиками.
Абалос послався на нещодавній випадок, коли правоохоронці продавали наркотики у своєму офісі. Арешти та звільнення пройшли також в Агентстві боротьби з наркотиками Філіппін.
Читайте також: У Королівській гвардії Великобританії спалахнув скандал через наркотики.
Колишнього президента Родріго Дутерте розкритикували за свою смертоносну війну з наркотиками, в результаті якої, за даними поліції, загинуло понад 6200 підозрюваних. Правозахисні групи звинувачують деяких поліцейських у фабрикації доказів, щоби створити враження, що жертви чинили насильницький опір арешту.
Абалос зазначив, що важко вести війну з незаконним обігом наркотиків, якщо союзники можуть вистрілити вам у спину, а відставка покликана перешкодити заблукалим офіцерам замісти слідів. За його словами, буде сформовано комітет, який визначить, чи причетні співробітники до торгівлі наркотиками.
Читайте також: Прем'єра Британських Віргінських островів заарештовано за контрабанду наркотиків.
На ілюстрації: Президент Дутерте очолює інспекцію захопленої нарколабораторії, вересень 2017
Михайло Гольд
Читать на lenta.ua


