«Газпром» відновив постачання газу до Румунії через Україну
«Газпром» з початку 2022 р. відновив постачання природного газу ГТС України до Румунії.
Обсяги поставок незначні – близько 3,1-3,9 млн. кубометрів на добу. За перші 5 днів було поставлено понад 18 млн. кубометрів. Газ поставляється через точку Орлівка-Ісакча, повідомили в ОДГСУ.
Відновлення постачання газу через Україну викликане скороченням його постачання Турецьким потоком. З початку січня поставки з Болгарії до Румунії впали в 4,5 рази — з більш ніж 13 млн. кубометрів до менше 3 млн. кубометрів 1 січня.
Нагадаємо, що з початку квітня 2021 року «Газпром» припинив постачання газу до Румунії через Україну. Компанія переключилася на постачання газу до Румунії Турецьким потоком в обхід України.
Молдова добудувала газопровід в обхід України
За підсумками 2021 року Румунія отримала з РФ 394 млн кубометрів газу через Україну, що вдвічі менше роком раніше (0,9 млрд куб м). Водночас із Болгарії по «Турецькому потоку» країна отримала майже 3 млрд. кубометрів газу.
У Румунію з початку 2022 року також йде експорт газу з «митного складу» ПСГ України — 0,8 млн. кубометрів за перші п'ять днів січня.
Транзит російського газу через Україну на початку січня 2022 року впав удвічі — до 52 млн. кубометрів станом на 3-5 січня, хоча в останні дні грудня 2021 року транзит становив 103,5 млн. кубометрів. Причини скорочення транзиту невідомі. В основному скоротилися постачання до Словаччини до 27 млн кубометрів, що втричі менше. Постачання до Польщі та Молдови щодо стабільні.
Читать на thepage.ua


