Андрій Садовий: "Всі чоловіки, взагалі всі громадяни мають уміти володіти зброєю"
Загроза великої війни – сьогодні це найбільш тривожна тема в Україні, якщо не враховувати ще й критичної ситуації з поширенням коронавірусу. Поговоримо сьогодні про це з мером Львова Андрієм Садовим. Вітаю вас, пане Андрію.
Дай, Боже, здоров’я. Президент у своєму останньому зверненні всіх заспокоює – ну, ніби важливо, щоби не панікували. Чи мерів великих міст інформують про реальний стан справ в обороні? Насправді це виключна компетенція державних органів влади.
Якщо ви читали новий закон стосовно спротиву, то на міста більше покладається функція фінансової підтримки. Тому багато речей ми робимо з точки здорового глузду, але маючи повагу до закону. Наприклад, ми переформатували наше управління надзвичайних ситуацій, і сьогодні це управління надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та територіальної оборони.
Я беру на цю посаду дуже відповідальну людину – Миколу Гордійчука, який перед тим був заступником комбата нашої 80-ки, пройшов зону бойових дій. І фактично ми сьогодні готуємо дуже серйозну програму на сесію міської ради – але це в рамках чинного законодавства. Програма чого? Програма, яка дає чітке розуміння, що місто робить і буде робити.
Задача дуже проста: всі чоловіки, взагалі всі громадяни мають уміти володіти зброєю. Я особисто служив у війську, але призабув ці навики. Тому за останній місяць я проїхав, промоніторив ситуацію по дуже багатьох полігонах стрілецьких, які в нас є, працюють.
І ми з ними підписуємо угоди. І вже один стрілецький полігон є задіяний у роботі. Наприклад, наші комунальники, працівники «Теплоенерго», «Водоканалу», «Львівсвітла», вже сьогодні пройшли перший навчальний день.
Читать на 24tv.ua

