25 этажей вместо четырех. Как Киев заполонили дома-муравейники
Звести чотириповерховий будинок замість 25-поверхового і заробити стільки ж? Це фантастика, вважають київські забудовники.
За даними ЛУН, у столиці налічується 187 житлових комплексів заввишки понад 16 поверхів. Це 45% від загальної кількості столичних новобудов.
Однак високі будинки не відповідають людському масштабу, "тиснуть" на пішоходів, збільшують навантаження на інфраструктуру та створюють протяги.
Забудовники переконані: чим більше поверхів – тим більший прибуток. "Економічна правда" з експертами розвінчують цей міф.
Високі багатоквартирні будинки мають гарний вигляд, лише коли їх показують на 3D-макетах або з висоти польоту дрона, розповідає інженер-проєктувальник Дмитро Макагон. Цим і користуються маркетологи девелоперських компаній.
Коли ж після закінчення робіт власники квартир уперше потрапляють на подвір'я свого будинку, то враження в них менш яскраві.
"Забудовники не враховують естетики містобудування чи потреб мешканців висотних "мурашників". З кожної ділянки землі багато інвесторів і забудовників намагаються взяти максимум. Це згубно впливає на життя людей у місті", – вважає керівний партнер групи компаній AVG Богдан Марунчак.
Чому компанії будують некомфортне житло? Вони про це не думають, їх цікавлять лише гроші.Насправді теза "більше поверхів – більший прибуток" помилкова, нею керуються недосвідчені учасники ринку, каже Марунчак.
Звести багатоповерхівку коштує дорожче, ніж низький дім. Це пояснюється тим, що конструкція низького будинку дешевша, ніж конструкція висотного в перерахунку на квадратний метр. У високих будинків більше місць загального користування, ліфтів, шахт, сходів, а також пальовий фундамент.
"Іноді будівництво високих споруд не виправдовує витрачених коштів. Воно передбачає
Читать на epravda.com.ua



