

Євросоюз домовився про подвоєння постачання газу з Азербайджану – голова Єврокомісії
Європейський Союз домовився про збільшення постачання природного газу майже вдвічі з Азербайджану для заміщення російського газу на тлі загострення енергетичної кризи в Європі. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на спільній пресконференції з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
У понеділок, 18 липня, 27 країн-членів ЄС підписали меморандум про збільшення постачання газу з Азербайджану до Баку.
Згідно з угодою, планується збільшити пропускну спроможність Південного газового коридору - мережі трубопроводів, що з'єднують Каспійське море з Європою - до 12 млрд кубометрів наступного року з нинішніх 8,1 млрд кубометрів.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, яка приїхала до Баку домовлятися про постачання газу з Азербайджану, зазначила, що за кілька років з Азербайджану зможуть постачати до 20 млрд кубометрів до Європи.
За її словами, постачання російського газу до Європи перестали бути надійними: "Тому ЄС вирішив відмовитися від Росії і звернутися до надійніших і заслуговує на довіру постачальників. І я рада зарахувати Азербайджан до їх числа".
Угода також стосується використання потенціалу Азербайджану в галузі зеленого водню та вітроенергетики.
За словами єврокомісара, Азербайджан перетвориться з постачальника викопного палива на постачальника-партнера з відновлюваних джерел енергії для Європи.
У загальній структурі імпорту Євросоюзу частка російського газу раніше становила 40%. Після початку повномасштабного вторгнення ЄС переглянув свою політику та почав відмовлятися від російського газу, його план - досягти енергетичної незалежності від Росії до 2027 року.
Але з травня Росія сама почала скорочувати постачання газу до країн ЄС. Спочатку постраждали найменші клієнти Газпрому, які
Читать на bin.ua