У РФ хочуть добудувати бомбардувальники із радянських "заготовок", - Defense Express
У Росії хочуть збільшити флот своєї стратегічної авіації ВКС за рахунок добудови бомбардувальників Ту-160 та Ту-22М3 із заготовок ще часів СРСР. Річ у тому, що кількість боєготових таких літаків істотно менша за заявлену кількість "на папері".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.
Так, наприкінці грудня у російській "Об'єднаній авіабудівній корпорації" заявили про завершення виготовлення модернізованих бомбардувальників Ту-160М (інший варіант - Ту-160М2 для нових машин). Після цього літаки мають пройти весь потрібний комплекс випробувань, оскільки польоти після викочування з цехів Казанського авіаційного заводу ще проводилися.
Річ у тому, що перший із цих двох Ту-160М - стройовий бомбардувальник зі складу "ВКС РФ", а другий літак виготовлений із комплектуючих, які залишилися ще з часів СРСР.
За минулий рік російська ОАК прозвітувала про передачу вже двох Ту-160, виготовлених із радянських "заготовок".
У матеріалі зазначається, що проект Кремля з розробки перспективного бомбардувальника під індексом "ПАК ТАК" по суті провалився, тому в міністерстві оборони РФ вирішили обрати Ту-160М як "простіший" для реалізації варіант.
"Тим більше, що в проміжку до 1994 року російські ВПС отримали з Казанського авіазаводу шість бомбардувальників цього типу, у 2000-х роках - ще два. І так Кремлю може здатися, що сучасна Росія цілком здатна і надалі виробляти такі літаки", - йдеться в публікації.
При цьому нюанс полягає в тому, що зараз росіянам потрібно практично з нуля відновити весь ланцюжок з виробництва Ту-160. На цьому тлі у РФ і виник варіант використовувати як "проміжний варіант" добудову бомбардувальників з тих "заготівель", які з радянських часів досі стоять на заводських стапелях. Скільки саме
Читать на rbc.ua