
У Міноборони розповіли про готовність Білорусі вступити у війну проти України
"Ризик (вторгнення з Білорусі) завжди існує, коли в тебе недружній сусід. На жаль, Білорусь дозволяє бомбардувати, атакувати Україну зі своєї території.
Іранські дрони й літаки з крилатими ракетами, вони використовують з білоруських аеродромів. Вони це зробили в лютому цього року і почали наступ, в тому числі саме з РБ на Київ через Чорнобиль.
Тому цей ризик, звісно, залишається", - зазначив голова Міноборони Олексій Рєзніков, повідомляє "РБК-Україна".Втім, якщо брати зимовий період - з січня до квітня, в цьому коридорі, то, за словами Резнікова, в Міноборони оцінюють першу чергу готовність росіян через свій мобілізаційний резерв створити потенційне ударне угрупування. "Те, що в цьому будуть залучені саме білоруські сили - це вже друге питання. Територія Білорусі може бути використана як напрямок удару, якщо росіяни сформують там угрупування.
Станом на сьогодні такого ударного угрупування не сформовано", - акцентує Резніков. Міністр звертає увагу, для створення окупантами нового ударного угрупування, їм "потрібен час і ми це побачимо". "Чи будуть використовуватися білоруси як солдати? Це мрія Кремля, я в цьому переконаний, тому і був цей візит (Путіна до Лукашенка). Але чи готове білоруське керівництво їх використовувати? Розуміючи, що рівень антиукраїнської пропаганди в РБ набагато нижчий, ніж в Росії", - підкреслив Резніков. За його словами, у звичайних білорусів немає внутрішнього як такого "покликання" воювати з українцями. "Звісно, вони військові, вони виконають наказ, але що буде далі після перетину українського кордону - для них однозначності немає.
Тому, я вважаю, що це не в інтересах керівництва Білорусі втратити свій військовий потенціал. Тому мажмо надію, що вони все ж таки продовжуватимуть тримати цей баланс.
. Читать на lenta.ua