«Такого у сучасному світі ще не було» — Сергій Коваленко, СЕО YASNO
Про тонкощі балансування енергосистеми, розмір пошкоджених мереж, екстрені та планові відключення та про те, чому попри ракетні обстріли українці досі зі світлом — у другій частині інтерв’ю з СЕО YASNO Сергієм Коваленком.
Як влаштована система розподілу електроенергії та як її ремонтують
Чому після блекауту споживачів підключають до електромережі надто повільно: у деяких будинках світла не було понад 24 години, а в області й понад 60 годин?
– По-перше, це пов’язано зі специфікою генерації. Не можна запустити АЕС після зупинення й відразу вийти на повну потужність. Це відбувається поступово. По-друге, в момент підключення будинки споживають 170-250% від того, що споживали зазвичай. Тому мережі включають лише певну кількість черг у межах однієї групи. Ще раз нагадую, що після аварійного відключення жодні графіки не діють.
Далі, до речі, може бути ще важче: зараз температура майже нульова, а на кожні мінус п’ять градусів споживання зростає на 200-220 МВт. А це майже ціла група з графіка планових відключень.
Коли вмикають електрику, всі одразу заряджають павербанк, готують їжу тощо. Чи падає споживання згодом?
– Навіть якби не було обмежень, споживання було б менше щодо минулого року: у нас менше людей, скоротилося споживання електрики бізнесом. Але за наявних обмежень точну кількість падіння назвати неможливо.
Хто найбільший споживач у Києві?
— За 10 місяців 2022 року на першому місці населення, у Києві воно споживає 43%. На другому місці комунально-побутові споживачі — приблизно 22%. Потім непромислові споживачі — 18,5%. У столиці найбільше споживає населення і комунальні підприємства, які його обслуговують, забезпечуючи велике місто теплом і водою.
А як виглядає трійка найбільших споживачів, наприклад, у Дніпрі?
—
Читать на thepage.ua
