


Що зробили фармацевтичні компанії для адаптації до умов воєнного часу
Вітчизняні фармацевтичні компанії в першому кварталі 2022 року зуміли налагодити логістику та відкоригували номенклатуру з урахуванням обставин воєнного часу. Про це вони розповіли агенції «Інтерфакс-Україна».
Голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків розповів, що на початку війни через проблеми з логістикою, для того, щоб забезпечити безперебійні поставки ліків, «Дарниця» відкрила вакансії водіїв вантажівок і шукала транспорт, який відповідає технічним вимогам для перевезення лікарських засобів.
«На сьогодні логістика налагоджена. До того ж відновилася робота поштових операторів та логістичних компаній», — сказав він.
У першому кварталі значно зросла частка госпітальних закупівель. У березні у «Дарниці» вона становила близько 40% портфеля, тоді як зазвичай з урахуванням міжнародних закупівель становила 7,5–8%.
Ажіотажний попит, проблеми з логістикою та інші проблеми сьогоднішнього ринку ліків
«Дарниця», постачаючи продукцію до 15 країн, працює над новими експортними маршрутами та «не має наміру відмовлятися від цього стратегічного напряму діяльності». З початку 2015 року компанія не постачає до РФ жодних ліків, «на відміну від інших українських виробників».
«Ще тоді ми знищили всі види упаковок, які дозволяли прямо чи через треті країни постачати ліки до РФ. Це була принципова позиція. А тепер, під час війни, ми додатково вирішили скасувати всі безстрокові реєстраційні свідоцтва в РФ та Білорусі. Ми не бачимо там бізнесу у майбутньому, навіть після війни», – сказав Шимків.
Коментуючи зміну собівартості виробництва, він зазначив, що з початком військових дій виробничі витрати залишилися на довоєнному рівні, а доходи впали.
«Незважаючи на зростання цін на сировину, матеріали, паливо та логістику, «Дарниця»
Читать на thepage.ua