

Росію не відключать від SWIFT у разі вторгнення в Україну: стала відома причина
Відключення Росії від SWIFT як санкція за вже не розглядається через незгоду з цим європейських кредиторів Росії. Про це агентство Reuters з посиланням на джерела, що знайомі з ходом переговорів світових лідерів.
За їхньою інформацією, санкції будуть націлені насамперед на великі російські банки (ВТБ та Ощадбанк) та експорт компонентів для технологічного і військового секторів промисловості РФ, а персональні санкції введуть проти російських олігархів.
«Мета полягає в тому, щоб розробити санкції, які дійсно вдарили б по росіянах, але при цьому слідкувати за побічними збитками для тих, хто їх запроваджує, визнаючи, що низка санкцій може сильніше вдарити по Європі», — заявив один із співрозмовників журналістів.
За його словами, під час зустрічей з колегами з Німеччини, Франції та Великобританії цього тижня було досягнуто значного прогресу щодо пакету санкцій.
«Багато питань було вирішено. Я б не сказав, що досягнуто 100-відсоткової згоди, але більшість проблем, висловлених, зокрема, Німеччиною, були вирішені», — підтвердив високопоставлений американський політик.
Напередодні західні ЗМІ з посиланням на джерела у розвідці повідомили конкретну дату початку вторгнення — 15−16 лютого. Останню дату Джозеф Байден під час відеоконференції з лідерами ЄС та НАТО.
Нагадаємо, минулого тижня. Британські санкції можуть бути накладені не тільки на компанії та чиновників, які безпосередньо пов'язані з дестабілізацією в Україні, а й на структури, що мають велике значення для російського уряду, а також на директорів стратегічних російських компаній, власників бізнесу, довірених осіб. Під санкції можуть потрапити цілі сектори російської економіки: хімічна, оборонна, видобувна промисловість, ІТ та фінансові послуги.
245
Читайте нас у, та
Читать на fakty.ua