РФ вкрала в Україні озиму пшеницю на 1 млрд доларів – NASA
В Україні за рахунок роботи зернового коридору покращилася ситуація на ринку зерна, але вона втратила не менше 1 млрд доларів у вигляді пшениці, зібраної Росією на окупованих територіях. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на результати дослідження із використанням супутникових знімків програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства (NASA Harvest).
Чому відновлення експорту зерна з портів є економічно вигідним для України, що воює
Аналіз дає уявлення у тому, що відбувається на окупованих територіях. Він використовує систему автоматичного дешифрування, яка виявляє зміни текстури та кольору на серії супутникових зображень, щоб скласти карту того, де врожай був зібраний або залишився неприбраним.
Карта врожаю на окупованих територіях
За даними NASA Harvest, з територій, непідконтрольних Україні, було зібрано майже 6 млн тонн пшениці. Було прибрано близько 88% озимих, засіяних на окупованих територіях, а неприбрані площі перебувають переважно уздовж лінії фронту.
Раніше повідомлялося, що російські судна експортують зерно, вивезене з окупованих районів у різні країни, у тому числі Лівію та Іран, але важко оцінити відповідні обсяги, оскільки вантажовідправники приховують походження вантажів.
Головний прокурор Швейцарії – провідного центру торгівлі сировинними товарами – попередив, що продаж награбованого може бути воєнним злочином.
За оцінками, майже чверть української пшениці вирощується на землях, які зараз окуповані чи перебувають у районах ведення бойових дій.
У NASA Harvest підрахували, що цього року в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, це на кілька мільйонів тонн більше, ніж кажуть інші джерела.
Генеральний директор української агрокомпанії HarvEast Дмитро Кушнір повідомив, що всі
Читать на thepage.ua