Переплата й борги: як по українцях ударив перехід до компанії "Нафтогаз"
10 мільйонів побутових споживачів газу заднім числом зробили клієнтами "Нафтогазу України". Через це в травні вони переплатили попереднім постачальникам, заборгували новому й тепер змушені писати заяви, щоби повернути гроші. Наприкінці червня споживачам, яких обслуговували 18 компаній, що працюють під брендами "Твій ГАЗЗБУТ", "Одесагаз-постачання", "КиївГазЕнерджі", "Лубнигаз-трейдинг", "Газ Ресурс Компані" та "Тернопільміськгаз" повідомили, що з 1 травня газ їм постачає інша фірма — "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", пише УНІАН.
Ці зміни торкнулися 10 млн українських домогосподарств, пов'язані вони з тим, що перелічені компанії більше не могли виконувати свої зобов'язання через брак ресурсу. ФОКУС у Google Новинах. Підпишись — та завжди будь в курсі подій.
Однак під час переходу виникла проблема: багато дисциплінованих споживачів встигли заплатити за травень попередньому постачальнику, оскільки не знали про зміни та не встигли отримати рахунки від "Нафтогазу". При цьому вони утворили заборгованість перед новим постачальником. Представниця департаменту маркетингу та роботи з клієнтами ДК "Нафтогаз України" Галина Русаневич пояснила журналісти, що для компанії ці події також стали несподіванкою.
Через збільшення клієнтської бази в п'ять разів платіжки готували із затримками. "Із 1 травня ми почали передавати газ цій кількості споживачів. Це рішення "Оператора ГТС", вони фактично заднім числом перевели клієнтів "Нафтогазу".
Ми дізналися про це 10 червня", — сказала вона. За словами Русаневич, попередні постачальники були зобов'язані за три доби попередити клієнтів, що в них немає газу для продажу населенню. Цікаво, що переведення споживачів до нового постачальника стало несподіванкою і для представників
. Читать на focus.ua

