ПЦУ в Лаврі: як Різдво і Великдень одночасно
Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній відслужив в Києво-Печерській Лаврі різдвяну літургію Сумнівів бути не могло. Я навчилася на око вирізняти учнів духовних шкіл дуже давно. Зі мною на ескалаторі метро Арсенальна їхали студенти академії ПЦУ, подумалось, що співатимуть на літургії в Лаврі.
А в руках у них були пакети, які продавалися в Лаврі, коли вона вся була ще МП. - Хлопці, ви їдете співати в Успенський собор? - Так. - А пакети з Лаврою коли покупляли? - Ми завжди ходили в печери, прикладалися до святих мощей і купили пакети.
Власне ми на шляху до цього... Ця новина була як грім посеред ясного неба. Очільник Православної Церкви України митрополит Епіфаній служитиме різдвяну літургію в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври.
Ми вже починаємо звикати, що події на релігійному фронті розвиваються в темпі контрнаступу, але Різдвяна служба в Лаврі перевищила найсміливіші очікування. Оголошення про Різдвяну службу у Успенському соборі на сайті Православної Церкви України з’явилося на четвертий день після Нового року і на п’ятий після звістки про непродовження оренди для Моспатріархату, і одразу стало зрозуміло, що людей на службі буде багато. Соцмережі тріумфували, більшість тих, хто встиг посвяткувати Різдво 25 грудня, оголосили, що заради такого посвяткують його ще раз.
Це дійсно стало подарунком для суспільства. І 7 січня перед двома з трьох входів в Лавру стояло море народу. Цих всіх людей, які були сьогодні в Києво-Печерській Лаврі і раніше можна було зустріти одночасно.
На наших Майданах, на мітингах проти незаконної забудови або за судову реформу, на парадах до дня Незалежності. Але ось тепер вперше з часів війни всі забралися знову і всі... посміхалися.
Читать на ukrinform.ru
